
Reumaklachten enorm verminderd voor Annelies
Succesverhalen
Mijn auto immuun systeem liet mij in de steek
Ik volgde Nettie al een hele tijd op Facebook. Ik vond het allemaal heel interessant wat ze vertelde maar ik had nooit een echte reden om te starten… Ik vond het maar een gedoe: glutenarm, lactosearm, koolhydraatarm en suikervrij eten. Jeetje, dan kun je niets meer eten, dacht ik. Ik had wel wat overgewicht, maar niet zo heel veel (5-7 kg).
Hoge bloeddruk en verhoogd cholesterol
- Ik had al 10 jaar een hoge bloeddruk, waar ik medicatie voor slikte.
- Ik kreeg er vorig jaar ook een hoog cholesterolgehalte bij. Ik moest eigenlijk van de huisartsondersteuner aan de statines. Maar dat wilde ik absoluut niet. Daarom kreeg ik nog een jaar de tijd om mijn cholesterolgehalte te verlagen.
Ik heb al eens eerder koolhydraatarm gegeten, en viel daar ook mee af. Toen was mijn bloeddruk ook al een heel stuk beter geworden, maar toch verviel ik na een tijdje weer in oude gewoontes en kwam ik weer wat aan. Ik ben gewoon een enorme snoepkont… Ik had al wel door dat ik laaggradige ontstekingen had. Ik had er al veel over opgezocht op internet, en steeds kwam toch weer naar voren dat de koolhydraten en de suikers de boosdoeners waren.
Reuma
In oktober 2023 begon ik allerlei klachten te krijgen, zoals bijv. slijmbeursontstekingen in mijn schouder… van het tillen, althans… dat dácht ik. 2 maanden later kreeg ik pijn in mijn ándere schouder, weer na wat zwaars getild te hebben. 2 maanden later kreeg ik het weer maar nu had ik niet zoveel gedaan. Erg vreemd allemaal. Zo ging het nog even door. Ik kreeg ook pijn in mijn handen dus toch maar eens naar de huisarts. Die dacht dat er niet zoveel aan de hand was maar liet voor de zekerheid toch maar bloedprikken op reuma… Die uitslag was gigantisch verhoogd. Dus naar de reumatoloog. Daar heb ik nog allerlei onderzoeken gehad en ik kreeg ik in augustus 2024 de diagnose Palindroom reuma, ook wel vliegend reuma genoemd. Toen ik het eenmaal wist, brak de hel los en kreeg ik de ene reuma aanval na de andere. Ik kon nog geen groenten meer snijden of ik kreeg al last van mijn schouder, pols of vingers. Ik kon zelfs niet meer lopen toen het in mijn knieën zat.
De enige oplossing: naar Nettie
Toen wist ik dat ik naar Nettie moest. Alles wat ik er zelf aan kon doen, wilde ik doen om het beter te laten worden. Ik wilde van die klotepijn af. Ik ben op 16 september 2024 begonnen met De EetLijn. Nu had ik een goede reden om te starten. Na een maand kreeg ik, ondanks dat ik prednison slikte, een pericarditis (ontstoken hartzakje). Nettie adviseerde mij om het omega 3 supplement te verdubbelen naar 2 x dgs 2 capsules. Twee maanden na de start van De EetLijn ging het ineens een heel stuk beter. Yesss! Eind november mocht ik stoppen met de prednison. Ik slik nog wel reumamedicatie maar het gaat heel goed met mij.
Mooi resultaat
1 jaar na de start:
- Is mijn bloeddrukmedicatie helemaal afgebouwd!
- Is mijn LDL cholesterolgehalte gezakt van 3,3 naar 2,0.
- En ben ik 11 kilo afgevallen.
- Is mijn nierfunctie enórm verbeterd.
- Heb ik maar 1 kleine reuma aanval gehad in mijn pols.
- Wandel ik alweer 12 km, ben ik weer aan het sporten, doe aan krachttraining en kan zelfs weer aan spinninglessen meedoen.
En dat ‘gedoe’ met glutenarm, lactosearm, koolhydraatarm en suikervrij valt zoveel mee! Het is makkelijk vol te houden en het voelt al niet meer als een dieet maar als mijn nieuwe leefstijl! Ik ben een echte keukenprinses geworden, ik maak alles zelf.
- « Lia had haar leven lang last van haar darmen, totdat ze De EetLijn ontdekte…
- Fibromyalgie, astma, hoesten door long covid, vermoeidheid en obstipatie? Zie hier de resultaten van Willemijn »



